Связаться с консультантами компании ТД Пневмо-комплект

ТРАНСФОРМАТОР ПРОГРІВУ БЕТОНУ  КТПТО-63, КТПТО-80, ТМОБ - 63 І ТМОБ – 80

Трансформатори прогріву бетону потужністю 63-80 кВА зовнішньої установки призначені для електропрогрівання та інших способів електротермооброблення бетону і мерзлого грунту з автоматичним регулюванням температури, в умовах будівельних майданчиків.

У трансформаторах прогріву бетону застосовується трифазний двохбмотувальний трансформатор типу ТМОБ або КТПОБ потужністю 63-80 кВА з природним масляним охолодженням. Термообробка бетону прискорює процес його твердіння, а наявність автоматичного регулювання температури скорочує витрату електроенергії.

У трансформаторі прогріву бетону є блокування, що забезпечує безпеку робіт обслуговуючого персоналу при прогріванні бетону. Середня напруга 121-49В використовується для електропрогрівання бетону та мерзлого грунту. Є можливість підключення споживачів на трифазну напругу 380В.

Електропрогрів бетону необхідно виконувати з дотриманням вимог техніки безпеки СНіП 111-4-80 / гл.11 і ГОСТ 12.1.013-7 (бетонні та залізобетонні роботи та електробезпека).

Трансформатори прогріву бетону типу ТМОБ-63, ТМОБ-80, КТПТО-63 і КТПТО-80 з природнім масляним охолодженням призначені для електропрогрівання бетону й ґрунту, при середньодобовій температурі повітря нижче +5 С.

Моделі


Трансформатор прогріву бетону ТМОБ-63 (КТПТО-63) з природнім масляним охоложденням

Трансформатор прогріву бетону ТМОБ-63 (КТПТО-63) з природнім масляним охоложденням

 

Детальніше>>


Трансформатор прогріву бетону ТМОБ-80 (КТПТО-80) з природнім масляним охоложденням

Трансформатор прогріву бетону ТМОБ-80 (КТПТО-80) з природнім масляним охоложденням

 

Детальніше>>


Трансформатори для прогріву бетону придатні для зовнішньої установки і для роботи в наступних умовах:

  • висота над рівнем моря до 1000 м;
  • температура навколишнього середовища від мінус 45°С до плюс 15°С для трансформаторів, призначених для роботи в умовах помірного клімату (виконання «У» по ГОСТ 15150-69), від мінус 60°С до плюс 40°С для трансформаторів виконання «Хл »(виконання для холодного клімату);
  • відносна вологість повітря не більше 80% при 25°С для трансформаторів виконання «У» та «Хл».

Трансформатори для прогріву бетону не призначені для роботи в наступних умовах:

  • у вибухонебезпечному і агресивному середовищі (що містить гази, випаровування, пил підвищеної концентрації та ін.);
  • при вібрації і трясінню;
  • при постійних включеннях з боку живлення.

Трансформатори для прогріву бетону випускаються з номінальною напругою первинної обмотки 380 В.

Номінальні напруги вторинних обмоток трансформатора (обмоток нижчої напруги), схеми і групи з'єднання обмоток відповідно до таблиці.

Регулювання напруги здійснюється перемиканням без збудження (ПБЗ). Для регулювання напруги трансформатори забезпечуються перемикачами для прогріву бетону, що дозволяє регулювати напругу ступенями (див. Табл.) номінального значення при відключеному від мережі трансформаторі з боку первинної та вторинної обмотки.

Перемикач приєднаний до обмотки вищої напруги.

Габаритні розміри і маса наведені в таблиці.

Трансформатор прогріву бетону ТМОБ - 63 і ТМОБ – 80

Трансформатор прогріву бетону Трансформаторна станція для прогріву бетону Блок управління станції станції прогріву бетону

Трансформатор прогріву бетону типу ТМОБ - 63 і ТМОБ - 80 складається з наступних основних вузлів:

  • бак з радіаторами (охолоджувачами);
  • активна частина;
  • вводи;
  • маслорозширювач;
  • термосифонний фільтр;
  • захисні пристрої;
  • контрольні прилади.

Бак трансформатора - зварний. Баки трансформаторів потужністю 63 - 80 кВт мають прямокутну або овальну форму. У нижній частині стінки бака є кран (пробка) для спуску масла, пробка для взяття проби і болт заземлення. Трансформатори для прогріву бетону типу ТМОБ мають приварену до дна жорстку раму (швелери) з отворами для кріплення трансформатора до фундаменту.

Підйом бака і трансформатора в зборі здійснюється за крюки, розташовані під верхньою рамою бака, позначені написом на кришці «Крюк для підйому».

Активна частина складається з остова, обмоток, перемикача.

Остов трансформатора складається з магнітного дроту стрижневого типу, зібраного з листової холоднокатаної електротехнічної сталі, верхнє і нижнє ярмо, якого стягнуті ярмовими балками.

Магнітний дріт - трьострижневий.

Обмотки багатошарові циліндричні, виготовлені з прямокутного алюмінієвого дроту, який відповідає ТУУ 31.3 00214534-025-2004.

Розташування обмоток концентричне. Регулювання напруги здійснюється за допомогою трифазного перемикача, який являє собою пристрій з рухомих та нерухомих контактів та ізоляційних деталей, які служать для перемикання відгалуження обмоток.

Кінці регулюючих котушок обмоток ВН підключені до нерухомих контактів високовольтного перемикача.

Фіксація положення перемикача здійснюється фіксуючим болтом в невеликі отвори на планці вказівника, що розташований на кришці трансформатора.

Вводи ВН і НН зовнішньої установки, знімні, ізолятори прохідні фарфорові відповідають вимогам ТУ16-757.032-16 6 і ГОСТу 1232-93, розташовуються на кришці маслобаку.

Трансформатори для прогріву бетону типу ТМОБ забезпечені маслорозширювачем. Ємність розширювача забезпечує наявність в ньому масла за всіх режимів роботи трансформатора і при коливаннях температури навколишнього повітря.

Для захисту масла від впливу зовнішньої атмосфери трансформатори типу ТМОБ забезпечені осушувачем повітря. Осушувач повітря розміщений з зовнішнього торця розширювального баку і являє собою еластичну трубку з полівінілхлориду заповнену сорбентом, що приєднана одним кінцем до верхнього патрубка мастиловказівника.

Довжина трубки визначена по необхідній кількості вологопоглинача, що гарантує безаварійну роботу трансформатора. Крім цього, вигин осушувальної трубки необхідний для розміщення в нижній частині вигину масляного затвору у вигляді невеликої (25-40 мм) кількості трансформаторного масла.

Під час експлуатації цей пристрій не вимагає спеціального догляду. Необхідно не рідше одного разу на 3 роки експлуатації замінити сорбент, що робиться легко, послабивши хомут на верхньому патрубку.

Бак трансформатора повинен бути обов'язково заземлений. Для приєднання заземлювальної шини в нижній частині бака є бобишка з болтом.

Перед приєднанням шини контактну поверхню бобишки необхідно зачистити.

Для забезпечення герметичності трансформатора застосовується ущільнення з маслостійкої гуми.

ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ТРАНСФОРМАТОРІВ ПРОГРІВУ БЕТОНУ МАРКИ ТМОБ-63 І ТМОБ-80

Найменування параметрів ТМОБ-63 ТМОБ-80
Номінальна потужність, (кВт) 63 80
Напруга на стороні ВН, (В) 380 380
Струм на стороні ВН, (А) (69,3) (81,6) (95,8) (85,5) (104) (121,7)
Ступені напруги на ХХ на стороні НН, (В) 49, 60, 70, 85, 103, 121 49, 60, 70, 85, 103, 121
Струм на стороні НН при напрузі, (А) 520 (49-70 В,А) 660 (49-70 В,А)
Струм на стороні НН при напрузі, (А) 301 (85-121 В,А) 382 (85-121 В,А)
Охолодження масло масло
Габаритні розміри, (мм) 1070х570х1040 1225х560х1036
Маса, (кг) 395 490

Принцип регулювання заснований на механічній зміні відстані між котушками низької і високої напруги. При цьому напруга х / х залишається незмінною. Струм змінюється відповідно в межах від 20 до 100%.

Трансформатор відповідає всім вимогам ГОСТу 11677-85.

Підприємство-виробник гарантує безперебійну роботу трансформатора протягом трьох років, з дня відвантаження трансформатора, при дотриманні всіх умов монтажу та експлуатації.


Корисна інформація.

Трансформаторна станція для прогріву бетону ТМОБ-63 Трансформаторна станція для прогріву бетону ТМОБ-80
Трансформаторна станція для прогріву бетону КТПТО Трансформаторна станція для прогріву бетону КТПОБ